Obočí jako ze žurnálu

Málokterá žena je spokojena s tvarem a hustotou svého obočí. Starší ročníky si stěžují právě na jeho hustotu, protože módní trendy sedmdesátých let velely pěstovat obočí v co nejtenčí linii. Jeho důsledné vytrhávání, nebo vyholování pak zapříčinilo to, že se jeho původní, přirozená přírodní linie i při sebevětší snaze už nevrátila. Dívky a ženy současné generace zase žádají tvary, které jsou řekněme až abnormální, a vidíme je spíše u celebrit vystupujících v médiích.
Nicméně dnešní kosmetické salony nabízejí mnoho způsobů, jak ženám jejich přání splnit.
úprava obočí
Podívejme se tedy na některé z nich:
 
·                    3D vláskování– technika, kdy se pomocí speciálního pera s mnoha vloženými                 čepelkami nařízne kůže a do ní pak následně vetře přírodní pigment ve dvou i více    barevných tónech. Tímto způsobem se dosáhne optického dojmu skutečného chloupku.
Tato modelace je vhodná pro ženy, kterým chybí více chloupků v obočí, nebo o něj přišly v důsledku chemoterapie, nebo onemocněních spojených se štítnou žlázou.
 
·                    Pudrové obočí– vyplnění prázdných míst mezi chloupky drobnými mikrotečkami, které             přidají jak na hustotě, tak na objemu.
 
·                    Vláskování s pudrovým odstínem– jak název napovídá, obočí je tvarováno dvěma                      technikami. Základ je tvořen právě stínováním světlejších odstínů a povrch doladěn                   tvrdším pigmentem, takže celek působí velmi hustě, ale zároveň přirozeně.
 upravené obočí
Této proceduře předchází vždy osobní konzultace s certifikovaným odborníkem. Ten s vámi prodiskutuje linii vašeho nového obočí s ohledem na tvar vašeho obličeje, barvu vlasů, a také otázky, týkající se případných alergií, krvácivosti a snášenlivosti bolesti, i když tato procedura bývá snášena obecně velmi dobře.
Po prvním zákroku následuje obvykle za čtyři až šest týdnů ještě jedna korekce, kdy se upraví drobné nedostatky, které většinou vznikají při hojení.